2014/2015_Wycieczka do Ojcowa i Pieskowej Skały

Dnia 7 października 2014 r. odbyła się wycieczka do Ojcowa i Pieskowej Skały. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV – VI. Dojazd na miejsce odbył się bez większych problemów. Po spotkaniu z przewodnikiem rozpoczęliśmy zwiedzanie. Pierwszym punktem wycieczki była Grota Łokietka. Szliśmy tam przez ciekawie ukształtowany przez przyrodę Ojcowski Park Narodowy. Drzwi wejściowe do jaskini były w kształcie pajęczyny. Naturalna sieć rozciągnięta na wejściu, uratowała życie królowi Łokietkowi oraz jego podwładnym, gdy ci uciekali przed wrogami. W jaskini trwały wykopaliska, które potwierdzają fakt, iż w tamtych okolicach żył człowiek prehistoryczny. Poszczególne części jaskini noszą nazwy pomieszczeń mieszkania np.: „kuchnia” , „sypialnia”. Widzieliśmy stalagmity i stalaktyty. Bardzo spodobała nam się skała ukształtowana przez przyrodę o ciekawym kształcie. Nosiła nazwę orła.
Następną atrakcją wycieczki były ruiny Zamku Kazimierzowskiego i Brama Krakowska. Nazywa się ona tak ponieważ obok znajdowała się jedyna droga z Krakowa do Ojcowa. Przy bramie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i poszliśmy umyć ręce w Źródełku Miłości.
Ostatnim celem wędrówki był przejazd z Ojcowa do Pieskowej Skały. Tam uczniowie mieli możliwość podziwiania Maczugi Herkulesa, na szczycie której znajdował się dwumetrowy krzyż. Na wszystkich uczestnikach, Maczuga wywarła duże wrażenie.
Po posileniu się w McDonaldzie wróciliśmy do domu.