WIDEOGALERIA

Taniec przygotowany przez p. Iwonę Kiełtykę,
a wykonany przez uczennice klasy I z okazji Dnia Matki
i Ojca
Winter Wonderland – 6. Gminny Konkurs Anglojęzycznej Piosenki Bożonarodzeniowej 2022

I miejsce: Aleksandra Serafin

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 1-1.jpgWinter Wonderland – 6. Gminny Konkurs Anglojęzycznej Piosenki Bożonarodzeniowej 2022

Wyróżnienie: Gabriela Kowalik

Pożegnanie klasy ósmej.
2014 – 2022

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Sala gimnastyczna
Historia budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rzepienniku Biskupim: od uroczystego „wbicia łopaty” 25 kwietnia 2018 roku do otwarcia 12 października 2019 roku.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie B-172-8-podglad-1024x717.jpg Pożegnanie klasy ósmej
2010 – 2019

Dzień Babci i Dziadka 2019
Występy uczniów klasy trzeciej na akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka – 1.02.2019 r.Konkursy, konkursy
VII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek Niemieckojęzycznych w Gromniku – III miejsce dla uczennicy klasy VII Natalii Habas

II Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Angielskiej w Rzepienniku Biskupim – I miejsce dla uczennicy klasy VII Wiktorii Anny Gąsior

Wieczornica z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się Wieczornica z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uroczystości tej gościli m.in. Wójt Gminy Rzepiennik Strzyżewski Marek Karaś, Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Bajorek, Sołtys wsi Grażyna Włodyka, Panie ze Stowarzyszenia Adsum, Rodzice oraz Mieszkańcy Rzepiennika Biskupiego. A oto skróty z tej uroczystości.„Kochanych Rodziców mam…”


Dnia 30 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie przygotowali bogaty program artystyczny, który był upominkiem dla Rodziców.

„Pamiętajcie o ogrodach …” – spotkanie z Profesorem Augustynem Miką

Spotkanie z Profesorem Augustynem Miką – światowej sławy pomologiem, czyli znawcą owoców i hodowli drzew owocowych, autorem wielu książek, artykułów z dziedziny sadownictwa.

Wielkanoc 2017

W dniu 12 kwietnia 2017 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami przygotowali piękny program artystyczny, który wprowadził nas w świąteczny nastrój. Samorząd Uczniowski na ręce Pani Dyrektor Marii Myśliwiec złożył życzenia dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Jolanta Nowak

Noc z baśniami 2017
Z 24 na 25 marca odbyła się w naszej szkole „Noc z baśniami”. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy III i IV, ich wychowawcy pani Małgorzata Szpyrka i pani Jolanta Nowak, a także opiekunowie pani Grażyna Wałęga oraz gościnnie pani dyrektor Maria Myśliwiec i pani Magdalena Wantuch. Całość uroczystości prowadziła pani Jolanta Nowak.
Ta niezwykła „Noc” rozpoczęła się o godzinie 20.00, a trwała do samego rana do godziny 8.00. Uczniowie w bajkowych przebraniach mieli okazję zaprezentować swoje baśniowe albumy, rozwiązywać liczne zagadki i rebusy na temat przeczytanych baśni i bajek.
Po wyłonieniu zwycięskiej grupy uczniowie zjedli pyszną kolację przygotowaną przez rodziców, a następnie oglądnęli przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” przygotowane samodzielnie prze grupę uczniów z klasy IV.
Po spektaklu przyszedł czas na rozgrywki sportowe. Nie były to jednak typowe dyscypliny, z którymi mają do czynienia na co dzień. Były to między innymi lot na miotle, bieg w siedmiomilowych butach oraz wiele innych ciekawych konkurencji.
W trakcie „Nocy” uczestnicy mieli okazję przekonać się czy zasługują na miano „Nieustraszonego”, gdyż odwiedziły nas niespokojne duchy. Wszyscy dzielnie wytrwali do białego rana i otrzymali patenty nieustraszonych.
Jolanta Nowak

Dzień Babci i Dziadka
24.01.2017 r. obchodziliśmy w szkole bardzo ważne święto – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji uczniowie klas I-VI przygotowali część artystyczną. W uroczystości wziął również udział Wójt Gminy Rzepiennik Strzyżewski Pan Marek Karaś, który osobiście złożył życzenia seniorom z okazji ich święta.
Wszystkie wnuczęta pamiętają o tym, jak wspaniale babcie i dziadkowie opowiadają bajki, śpiewają kołysanki, przytulają i pocieszają. Dlatego wszyscy postarali się, aby dziadkowie wesoło i przyjemnie spędzili czas.
Występy zaczęły się od tradycyjnych Jasełek, które przygotowali uczniowie klasy 4 i 5 pod opieką pani Jolanty Nowak.
Kolejne były występy młodszych uczniów z klasy 1, 2 i 3, których przygotowały : pani Iwona Kiełtyka, pani Maria Gurgul i pani Małgorzata Szpyrka.

Taniec cheerliderski

Występ grupy tanecznej prowadzonej przez panią Iwonę Kiełtyką. Dziewczynki zaprezentowały układ taneczny nawiązujący do tradycyjnych tańców cheerliderskich, które są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych. Poczuliśmy się zatem jak na prawdziwych amerykańskich zawodach, gdzie duch rywalizacji dopingowany jest tańcem.

Sport to zdrowie!

  W ramach projektu z okazji Dnia Wiosny uczniowie na kółku sportowym przygotowali program pt. „Sport to zdrowie!”. Twórcą oraz opiekunem ścieżki zdrowia jest pani Barbara Warzecha, która kontynuowała przygotowania rozpoczęte przez pana Krzysztofa Wantucha. Do prezentacji zgłosili się chętni uczniowie, którzy chcieli pokazać jak w zdrowy dla ducha i ciała sposób można spędzać ten piękny wiosenny czas. W skład prezentacji wchodziły: step-aerobik, gry zespołowe, zabawy z hula hop, skoki przez skakankę, drążek gimnastyczny, przerzut bokiem tzw. gwiazda. Pokaz został zaprezentowany w postaci prezentacji multimedialnej powstałej po nakręceniu filmu z przebiegu ćwiczeń.
Jolanta Nowak

Innowacja pedagogiczna „Tanecznym krokiem przez świat”

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie DSC01360-1024x768.jpgDzisiejsi uczniowie to przyszli obywatele i mecenasi kultury. W naszej szkole od października 2015 roku odbywały się raz w tygodniu zajęcia taneczno – ruchowe. Aktualnie uczestniczyło w nich 18 uczniów, 11 z klasy II i 7 z klasy III. W grupie przeważały dziewczęta. Dzieci stanowiły zróżnicowaną grupę pod względem rozwoju fizycznego i motorycznego. Jednak łączyła je wspólna pasja. Lubili tańczyć i potrafili zaprezentować wyuczony taniec. Innowacja ta pobudziła twórczą postawę i abstrakcyjne, krytyczne myślenie. Zakres innowacji poszerzył i uatrakcyjnił proces nauczania z zakresu historii, kultury fizycznej i sztuki. W programie przewidziano naukę tańców różnych narodów lub charakterystycznych regionów danego kraju. Jednym z efektów pracy jest filmik zamieszczony poniżej. Dzięki opanowaniu podstawowych kroków dzieci zdobyły umiejętność budowania układów tanecznych i myślenia przestrzennego. Innowacja obejmowała zabawy i ćwiczenia przy muzyce, animacje muzyczne, tańce integracyjne różnych narodów, wyuczone układy taneczne, poznawanie figur tańców narodowych, towarzyskich, twórczości ruchowo – muzycznej i kształcenie edukacji kulturalnej.
Iwona Kiełtyka