2015/2016_Cyrk “Szok”

Dnia 25.02.2016 r. naszą szkołę odwiedzili artyści z cyrku “Szok”. Przedstawili nam urozmaicony program, w którym znalazły się: żonglerka, pokazy ekwilibrystyczne, iluzja.
Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy z udziałem zwierząt. Na scenie zobaczyliśmy gołębie, pieska oraz węża. Dużo emocji wzbudził wąż – niektórzy na jego widok mieli nietęgie miny (mina Kingi niepowtarzalna!). Okazał się jednak całkiem miły w dotyku, o czym mogliśmy się przekonać głaszcząc jego skórę.
Do swoich pokazów artyści angażowali uczniów. Niektórzy z nich przekonali się, że nie jest łatwo wykonywać cyrkowe zadania, np. jazdę na rowerze. Gwoździem programu okazała się jednak krowa, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością. Pojawiała się ona stopniowo na naszych oczach. Niezbędni okazali się dwaj uczniowie, kawałek materiału, okulary, specjalne nakrycie głowy, dzwonek i ogon. W roli gospodyni wystąpiła Wiktoria, która ochoczo zaganiała krowę. Nasza krasula miała tylko jedną wadę – niestety nie dała mleka. Wszyscy świetnie się bawili, o czym świadczyły głośne wybuchy śmiechu. Widzowie nagrodzili artystów gromkimi brawami.

Grażyna Wałęga