2015/2016_Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dnia 12 stycznia 2016 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Na początek pani dyrektor Maria Myśliwiec przywitała serdecznie gości i przekazała głos Samorządowi Uczniowskiemu.
Przewodnicząca szkoły Wiktoria Bajorek jeszcze raz powitała szanowne babcie i dziadków w imieniu wszystkich wnucząt i zapowiedziała występ uczniów klasy 2 i 3, którzy pod opieką pani Małgorzaty Szpyrki i Iwony Kiełtyki zaprezentowali okolicznościowe jasełka.
Następnie uczniowie klasy 1 z kolegami i koleżankami z klasy 2 i 3 pod opieką pani Marii Gurgul zaprezentowali program w szczególności poświęcony Naszym Gościom – koncert życzeń dla naszych Babć i Dziadków.
Kolejnym punktem programu było wspólne kolędowanie oraz złożenie życzeń naszym Babciom i Dziadkom. Zaśpiewaliśmy zatem głośno STO LAT!
Po życzeniach prowadząca zaprosiła wszystkich gości na niezwykły pokaz taneczny przygotowany przez uczniów z kółka tanecznego oraz panią Iwonę Kiełtykę. Z zimowego krajobrazu przenieśliśmy się do kraju kwitnącej wiśni – Japonii. Proszę zwrócić uwagę na zdjęciach na niezwykłe stroje oraz makijaż, który odzwierciedla kulturę tego kraju.
Na zakończenie wróciliśmy na nasze polskie ziemie, gdzie uczniowie klasy 4, 5 i 6 pod opieką pani Dyrektor Marii Myśliwiec zaprezentowali taniec narodowy – Polonez.
Na pożegnanie Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na drobny poczęstunek. I tak minął dzień pełen wrażeń i emocji.

Jolanta Nowak