2015/2016_Lekcja biblioteczna

Dnia 16 lutego 2016 roku w naszej szkolnej bibliotece odbyła się lekcja otwarta dla rodziców uczniów kl. I z udziałem dzieci. Jesienno – zimowe spotkanie przebiegało pod hasłem “Jesienią, jesienią sady się rumienią …”. Jego celem było zachęcenie do odwiedzania i korzystania z biblioteki szkolnej, rozbudzenie zamiłowania poezją, rozwijanie wyobraźni i kreatywności dziecięcej, promocja nowości wydawniczych zakupionych w ramach projektu “Książki naszych marzeń”. Okazało się, że w bibliotece szkolnej w zimowy sen zapadły sympatyczne jeżyki. Niestety musiały się obudzić, bo zabrakło im zapasów. Dzielni pierwszoklasiści pomogli im uzupełnić braki w pożywieniu, wykonując zadania z kart pracy przygotowane przez nauczyciela – biblotekarza. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem. Uczniowie i rodzice mogli przekonać się, że w bibliotece szkolnej dzieją się ciekawe rzeczy. Można spotkać tu jeże, obejrzeć przedstawienie, bawić się w teatr i słuchać pięknych wierszy.
W przygotowaniu zajęć pomogli uczniowie z klasy czwartej – członkowie kółka teatralnego. Recytowali wiersze i zaprezentowali sztukę teatralną pt. “Entliczek – Pentliczek” Jana Brzechwy.
Podczas gdy uczniowie uzupełniali karty pracy nauczyciel – bibliotekarz Grażyna Wałęga zapoznała rodziców z celami projektu “Książki naszych marzeń”. Przedstawiła zasoby biblioteki a szczególnie nowości wydawnicze, zwróciła także uwagę na rolę książki w rozwoju dzieci.
Na koniec wszyscy uczniowie z kl. I otrzymali pamiątkowe zakładki do książek, a jeżyki przed ponownym zapadnięciem w sen podzieliły się z uczestnikami zajęć swoimi zapasami.
W spotkaniu uczestniczyła Pani Dyrektor Maria Myśliwiec, wychowawczyni kl. I Maria Gurgul oraz Rodzice. Dziękujemy za przybycie i miłą atmosferę.

Grażyna Wałęga