2015/2016_Wyjazd do Lusławic

24 października 2015 o godz. 19:00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbyła się premiera Wesela w Ojcowie – spektaklu Baletu Dworskiego Cracovia Danza.
Uczniowie klas IV – VI oraz nauczyciele, a także zaprzyjaźnione ze szkołą osoby wzięły udział w tym niecodziennym wydarzeniu.
Feeria barw i świateł, doskonałe choreografie polskich tańców Leszka Rembowskiego oparte na zapisach archiwalnych, porywająca muzyka w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej w Krakowie pod dyrekcją Macieja Tworka, niezwykłe kostiumy Zofii de Ines – Balet Dworski Cracovia Danza, przypomniały publiczności pierwszy polski balet narodowy, Wesele w Ojcowie Karola Kurpińskiego i Józefa Damsego.
Wspaniałe mazury, krakowiaki, polki i marsze ukazane zostały w pełnej scenicznej krasie. Było ludowo, ale przede wszystkim baletowo, bo przecież Wesele w Ojcowie jest nazywane pierwszym polskim baletem na pointach. Taneczna opowieść o weselu w podkrakowskim Ojcowie stała się pretekstem do pokazania naszej niezwykle bogatej tradycji. Spektakl, który miał prapremierę w 1823 roku w Teatrze Narodowym w Warszawie stał się manifestacją polskości.
Organizatorem wyjazdu była pani Jolanta Nowak.

Jolanta Nowak