2015/2016_Zabawa karnawałowa

Dnia 3 lutego uczniowie naszej szkoły bawili się podczas zabawy karnawałowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami i gwiazdami zachęcała do szampańskiej zabawy – najpierw młodszych uczniów klas I-III, a później starszych klas IV-VI.
W kostiumach wystąpili przedstawiciele klas I- III. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Najodważniejsi wzięli udział w konkursach organizowanych przez Wiktorię Bajorek i Kingę Serafin.
Również uczniowie klas IV – VI wesoło spędzili to zimowe popołudnie, rozgrzewając się przy muzyce dobranej przez niezawodnych uczniów klasy VI (m.in. Jakuba Smosznę). Było mniej przebierańców, ale niektórym nie zabrakło wyobraźni i przyodziali się w prawdziwe stroje karnawałowe, mieniące się cekinami, różnymi świecidełkami. Uczniowie brali udział w przeróżnych konkursach oraz szkolili swoje taneczne umiejętności na szkolnym parkiecie. Wychowawcy sprawowali opiekę nad bawiącymi się, natomiast Rada Rodziców ugościła wszystkich przepysznym poczęstunkiem. Humory dopisywały przez całą zabawę!

Jolanta Nowak