2015/2016_Zakończenie roku szkolnego

24 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym zabrzmiał dzwonek. Po mszy świętej nauczyciele, rodzice i uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie kontynuowano akademię z okazji zakończenia roku. Klasa VI zaprezentowała pożegnalne przedstawienie pt. “Bolesława Konstantego Kapcia przypadki szkolne”. Losy sympatycznego, ale trochę niesfornego Bolka były symbolem szkolnych doświadczeń naszych szóstoklasistów. Uczennice klasy VI Wiktoria Bajorek i Gabriela Oracz przygotowały prezentację pt. “Wspomnień czar” i przypomniały ważne wydarzenia z życia naszych tegorocznych absolwentów od początku ich edukacji do chwili obecnej.
Swój występ szóstoklasiści zakończyli zabawnym wierszem o sobie samych, który powstawał w twórczych męczarniach pod kierunkiem wychowawczyni Grażyny Wałęgi.
Kolejnym punktem części artystycznej było pożegnanie uczniów klasy VI przez piątoklasistów oraz wręczenie tradycyjnych Oskarów.
Część II uroczystości rozpoczęła Pani Dyrektor, która dokonała podsumowania roku szkolnego 2015/2016. Następnie wręczono świadectwa klasie szóstej oraz wyróżniającym się uczniom klas I – V. Uczniowie otrzymali również nagrody książkowe i dyplomy. Szczególne podziękowania wystosowano do Rodziców, którzy wspomagali działalność szkoły w tym roku.
Na akademii mieliśmy też okazję powitać Sekretarza Gminy Pana Grzegorza Burkota, który przekazał na ręce Pani Dyrektor Puchar za zajęcie I miejsca w gminnej rywalizacji sportowej szkół podstawowych. Pogratulował także uczennicy klasy szóstej Gabrieli Oracz zdobycia Stypendium Wójta.

Grażyna Wałęga