2016/2017 Dzień Babci i Dzień Dziadka

24 stycznia obchodziliśmy w szkole bardzo ważne święto – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji uczniowie klas I-VI przygotowali część artystyczną. W uroczystości wziął również udział Wójt Gminy Rzepiennik Strzyżewski Pan Marek Karaś, który osobiście złożył życzenia seniorom z okazji ich święta.
Wszystkie wnuczęta pamiętają o tym, jak wspaniale babcie i dziadkowie opowiadają bajki, śpiewają kołysanki, przytulają i pocieszają. Dlatego wszyscy postarali się, aby dziadkowie wesoło i przyjemnie spędzili czas.
Występy zaczęły się od tradycyjnych Jasełek, które przygotowali uczniowie klasy 4 i 5 pod opieką pani Jolanty Nowak.
Kolejne były występy młodszych uczniów z klasy 1, 2 i 3, których przygotowały : Pani Iwona Kiełtyka, Pani Maria Gurgul i Pani Małgorzata Szpyrka.
Kolejną niespodzianką był występ grupy tanecznej prowadzonej przez Panią Iwonę Kiełtyką. Dziewczynki zaprezentowały układ taneczny nawiązujący do tradycyjnych tańców cheerliderskich, które są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych. Poczuliśmy się zatem jak na prawdziwych amerykańskich zawodach, gdzie duch rywalizacji dopingowany jest tańcem.
Na zakończenie uroczystości wystąpiła grupa uczniów z klasy 4, 5 i 6 przygotowana przez panią dyrektor Marię Myśliwiec. Zaprezentowali oni nasz polski taniec narodowy „Polonez”.
To był dzień pełen atrakcji dla naszych wyjątkowych gości.

Jolanta Nowak