2016/2017 Dzień Kubusia Puchatka

Dnia 24 stycznia 2017 roku w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji uczniowie klas I – III spotkali się z niezwykłym gościem – Kubusiem, a na terenie szkoły pojawiły się miejsca znane z książki A. A. Milne, np. pokój nauczycielski zamienił się w „Dom Sowy Przemądrzałej”, choinka w „Stumilowy Las”, a jedna z toalet okazała się być „Ponurym Zakątkiem Kłapouchego”. Dzieci miały za zadanie odnaleźć te miejsca i zapamiętać ich lokalizację. Następnie do biblioteki zawitał Kubuś Puchatek, który w ramach akcji „Cała wioska czyta dzieciom” zaprezentował uczniom opowiadanie o jednej ze swoich przygód.
Kolejnym punktem spotkania był konkurs – dzieci odpowiadały na pytania wylosowane z magicznego kapelusza Puchatka, a następnie uczyły się piosenki o Kubusiu.
Na koniec nasz miły gość rozdał wszystkim zebranym „małe co nieco” i uczestniczył w sesji zdjęciowej.
W ramach obchodów Dnia Kubusia Puchatka dzieci wypożyczały także książki i czasopisma poświęcone bohaterowi. Zgromadziły maskotki Kubusia i jego przyjaciół, które stały się ozdobą biblioteki. Uczestniczyły w konkursie plastycznym.

Grażyna Wałęga