2016/2017 Lekcja biblioteczna dla uczniów kl.I ze Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Strzyżewskim – spotkanie integracyjne

W marcu w bibliotece szkolnej gościliśmy uczniów kl.I ze Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Strzyżewskim wraz z wychowawcą. Wzięli oni udział w zajęciach pod hasłem „Biblioteka – książkowy skarbiec Ali Baby” przygotowanych przez p. Grażynę Wałęgę. Dzieci poznały pracę bibliotekarza, zasoby biblioteki, dowiedziały się, co to są katalogi. Nastepnie odbył się mini maraton zagadek z udziałem baśniowych postaci. Głównym celem zajęć było pokolorowanie kart pracy, z których powstała książka. Na pamiątkę spotkania pierwszoklasiści otrzymali zakładki do książek wykonane przez starszych kolegów z naszej szkoły.
Po zajęciach w bibliotece odbyło się spotkanie integracyjne z uczniami klas I z Rzepiennika Strzyżewskiego i Biskupiego. Poprowadziła je p. Iwona Kiełtyka. Przy wspólnych zabawach dzieci szybko nawiązały ze sobą kontakt i miło spędziły czas. Zajęcia odbyły się w obecności Pani Dyrektor Marii Myśliwiec.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Grażyna Wałęga