2016/2017 Noc z baśniami

Z 24 na 25 marca odbyła się w naszej szkole „Noc z baśniami”. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy III i IV, ich wychowawcy pani Małgorzata Szpyrka i pani Jolanta Nowak, a także opiekunowie pani Grażyna Wałęga oraz gościnnie pani dyrektor Maria Myśliwiec i pani Magdalena Wantuch. Całość uroczystości prowadziła pani Jolanta Nowak.
Ta niezwykła „Noc” rozpoczęła się o godzinie 20.00, a trwała do samego rana do godziny 8.00. Uczniowie w bajkowych przebraniach mieli okazję zaprezentować swoje baśniowe albumy, rozwiązywać liczne zagadki i rebusy na temat przeczytanych baśni i bajek.
Po wyłonieniu zwycięskiej grupy uczniowie zjedli pyszną kolację przygotowaną przez rodziców, a następnie oglądnęli przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” przygotowane samodzielnie prze grupę uczniów z klasy IV.
Po spektaklu przyszedł czas na rozgrywki sportowe. Nie były to jednak typowe dyscypliny, z którymi mają do czynienia na co dzień. Były to między innymi lot na miotle, bieg w siedmiomilowych butach oraz wiele innych ciekawych konkurencji.
W trakcie „Nocy” uczestnicy mieli okazję przekonać się czy zasługują na miano „Nieustraszonego”, gdyż odwiedziły nas niespokojne duchy. Wszyscy dzielnie wytrwali do białego rana i otrzymali patenty nieustraszonych.

Jolanta Nowak