2016/2017_Wycieczka do Morskiego Oka

Dnia 15 września 2016 roku uczniowie klas III-VI ze Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Biskupim wzięli udział w wycieczce nad Morskie Oko. Kierownikiem wycieczki była p. Jolanta Nowak, a opiekunami p. Magdalena Wantuch, p. Grażyna Wałęga i p. Zdzisław Urbanik.
Wycieczkę rozpoczęliśmy bardzo wcześnie rano o godzinie 5.00, gdzie na parkingu przed szkołą czekał na nas autokar. Długa podróż minęła bardzo sprawnie i około godziny 9.00 wyruszyliśmy w trasę z parkingu na polanie Palenica Białczańska.
Trasa do samego Morskiego Oka przebiegała wygodną, asfaltową drogą, którą oprócz nas maszerowało wielu innych turystów. Na trasie wycieczki minęliśmy malowniczy wodospad Wodogrzmoty Mickiewicza. Od czasu do czasu oprócz tupotu ludzkich stóp było słychać odgłos końskich kopyt, gdyż do Morskiego Oka można dojechać sobie bryczką.
Pogoda nam dopisywała więc po dotarciu do Morskiego Oka poszliśmy na spacer dookoła jeziora, skąd rozciągał się wspaniały widok na całą dolinę. Mieliśmy okazję do upamiętnienia tych widoków robiąc liczne zdjęcia, które z pewnością znajdą się w niejednych domowych albumach.
Trasa długa i męcząca, ale warta zachodu. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i tak o godzinie 21.00 z powrotem przywitaliśmy rzepiennicką ziemię.

Jolanta Nowak