Biwak w ramach projektu „Tak wiele do odkrycia – regionalnie”

W dniach 8 – 9 września uczniowie klas IV-VII uczestniczyli w biwaku, który został zorganizowany w ramach projektu „Tak wiele do odkrycia- regionalnie”. Miejscem noclegu był ośrodek harcerski w miejscowości Piaski – Drużków.
W pierwszym dniu pieszo udaliśmy się do Czchowa, gdzie zwiedziliśmy Basztę, zabytkowy kościół oraz Rynek. Dużą atrakcją okazała się przeprawa promowa przez Dunajec. Po powrocie do ośrodka czekała na nas kolacja. Następnie odbyły się rozgrywki sportowe. Po zmroku wszyscy przy ognisku piekli kiełbaski, śpiewali i miło spędzali czas.
Kolejną wielką atrakcją biwaku był nocleg w harcerskich namiotach. Niektórzy uczniowie nigdy wcześniej nie spali w namiocie, dlatego z pewnością noc spędzona w Piaskach – Drużków była niezapomniana.
W drugim dniu zwiedziliśmy romański Kościół parafialny pw. Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta w Tropiu z XI/XII w. Po raz kolejny przeprawiliśmy się promem przez Dunajec. Nasze zwiedzanie zakończyliśmy wizytą w elektrowni wodnej w Rożnowie, gdzie uczniowie zapoznali się z procesem produkcji prądu oraz znaczeniem sztucznych zbiorników.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Magdalena Wantuch