I Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Angielskiej

O tym, że „każdy śpiewać może…”przekonaliśmy się na I Gminnym Konkursie Świątecznej Piosenki Angielskiej dla uczniów klas IV-VII oraz gimnazjum – p.t. „Winter Wonderland”. Konkurs odbył się 18 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszynach, a został zorganizowany we współpracy trzech anglistek: pani Małgorzty Kras, pani Jolanty Lenard Mosoń oraz pani Jolanty Nowak.
Uczniowie z pięciu szkół z terenu Gminy Rzepiennik Strzyżewski zaprezentowali przed jurorami swoje muzyczne umiejętności. Każdy z uczestników musiał zaśpiewać wybrany przez siebie utwór świąteczny w języku angielskim. Stres towarzyszył na pewno każdemu z ich, ale była przy tym również dobra zabawa i miła atmosfera. Wszyscy wspierali się wzajemnie brawami i życzliwymi uśmiechami.
W naszej szkole przeprowadzono najpierw eliminacje do tego konkursu w których udział wzięły:
Z klasy IV: Faustyna Bryndal, Anna Kamyk, Julia Gąsior, Martyna Przybycień oraz Aleksandra Wantuch.
Z klasy V: Wiktoria Gębarowska oraz Oliwia Roman.
Z klasy VI: Wiktoria Anna Gąsior, Natalia Habas oraz Wiktoria Wojtanowska.
Do dalszego etapu przeszły: Faustyna Bryndal, Wiktoria Anna Gąsior, Natalia Habas oraz duety Martyny Przybycień z Aleksandrą Wantuch oraz Wiktorii Gębarowskiej z Oliwią Roman.
Na etapie gminnym nasze uczennice odniosły również duże sukcesy, gdyż Wiktoria Anna Gąsior zajęła I miejsce, a Natalia Habas otrzymała wyróżnienie.
Jury oceniało uczniów pod względem muzykalności, poprawności językowej, interpretacji prezentowanych utworów oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną odwagą i kreatywnością w wykonaniu swoich utworów. Może udział w takim konkursie będzie początkiem dalszych zmagań z muzycznymi wyzwaniami. Życzymy dalszych sukcesów!

Jolanta Nowak