Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu(DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku był obchodzony 7 lutego. Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji. Uczniowie naszej szkoły brali udział w konferecjach online prowadzonych przez specjalistów w zakresie bezpieczeństwa w Internecie oraz warsztatach w szkole.

Tematyka zajęć:

Klasy I – III – „ Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów „.

Klasy IV – V – „Bezpieczeństwo w Internecie” – warsztaty

Klasy VI – VIII – „Cyfrowy ślad – ile można wyczytać o człowieku z otwartych źródeł” oraz „Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci”.

Ponadto w szkole został zorganizowany konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo w Internecie – razem zmieniamy Internet na lepsze”

I miejsce – Faustyna Łaś

II miejsce – Rita Gogola

III miejsce – Rafał Koza

Sponsorem nagród za konkurs był pan Krzysztof Płaczek – Radny Powiatu Tarnowskiego.

Zwycięzcom gartulujemy!

A. Stachura

Post Author: Agnieszka Stachura