Letni wypoczynek

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Rzepienniku Biskupim organizowane były różne formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Dzięki pracy i zaangażowaniu pani Dyrektor Marii Myśliwiec w sumie ponad 100 z terenu gminy i sąsiednich miejscowości uczestniczyło w półkolonii lub kolonii letniej w Kołobrzegu.


Od 8 do 27 lipca w Szkole Podstawowej w Rzepienniku Biskupim organizowana była półkolonia we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzina Kolpinga. Z tej propozycji wakacyjnego wypoczynku skorzystało 50 dzieci rolników w wieku od 6 do 15 lat. I tym razem zainteresowanie było bardzo duże, niestety z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc musieliśmy odmówić chętnym.


Organizatorzy zadbali, aby program półkolonii był atrakcyjny i przygotowany tak, żeby każde dziecko mogło w nim znaleźć coś dla siebie. Zajęcia odbywały się przez 10 dni, od 18 do 27 lipca, w godzinach od 8.00 do 14.00, pod okiem doświadczonej kadry. Kierownikiem półkolonii była pani Maria Myśliwiec, a opiekunami Dorota Kuś, Halina Duran i Magdalena Wantuch.


Program półkolonii obfitował w bliższe i dalsze wycieczki. Dzieci zwiedziły Muzeum w Bieczu, kościół w Binarowej, zaporę w Rożnowie. Ciekawe były zajęcia w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Polichtach. Dużą atrakcją okazał się wyjazd do stadniny koni „Galapada” w Kobylance, gdzie dzieci mogły doskonalić tajniki jazdy konnej. Dzieci mogły też odwiedzić gospodarstwo rolne pani Sołtys Grażyny Włodyki. Nie zabrakło zajęć sportowych i rozgrywek w piłkę nożną, które odbywały się w szkole oraz na boisku przy budynku byłego gimnazjum. Dla najmłodszych wspaniałą rozrywką była zabawa na placu zabaw. Jedną z większych atrakcji był wyjazd do parku linowego „Dudek” w Burzynie oraz aquaparku w Tarnowie. Ogromną przyjemność sprawił dzieciom rejs statkiem po Jeziorze Rożnowskim oraz wyjazd do kina na film pt. „Sekretne Życie Zwierzaków Domowych 2”.
Podczas zajęć w szkole dzieci aktywnie i kreatywnie spędzały czas podczas zajęć plastycznych, sportowych, a także ucząc się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W każdym dniu półkolonii dzieci miały możliwość spożywania posiłków: śniadań i obiadów.


Na koniec wakacji Od 8 do 20 sierpnia dzieci i młodzież z naszej gminy wspaniale bawili się na kolonii letniej w Kołobrzegu. Organizatorem wyjazdu był Związek Młodzieży Wiejskiej i Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga. Podczas niemal dwutygodniowego pobytu nad Morzem Bałtyckim dzieci korzystały z wielu atrakcji: plażowanie, jazda na gokartach, pływanie po morzu statkiem Pirat Niezapomnianym wydarzeniem było wyjście do parku rozrywki w Zieleniewie, gdzie każdy mógł poczuć się jak na Dzikim Zachodzie. Uczestnicy kolonii zwiedzili miasto Kołobrzeg i Koszalin. Dzieci brały udział w wielu konkursach, zażywały słonecznych i morskich kąpieli z ratownikiem. Wszyscy wrócili opaleni i szczęśliwi z nadzieją na następny wyjazd i kolejne wakacje.

Post Author: admin