Spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką

We wtorek, 30 października 2018 r. uczniowie klas I – V uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką Wiolettą Piasecką. Zostało ono zorganizowane z inicjatywy Biblioteki Publicznej w Rzepienniku Strzyżewskim. Pan Piotr Niemiec przywitał i przedstawił pisarkę. Wioletta Piasecka jest autorką książek dla dzieci, pisze sztuki teatralne i słuchowiska radiowe. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim.
Na spotkaniu opowiedziała historię niezwykłego chłopca – Ignasia, który jest znany jako Ignacy Jan Paderewski. Następnie pisarka zaprezentowała jeden ze swoich utworów. Do pomocy zaprosiła dzieci, które wcieliły się w postacie zwierząt. Występ był zabawny, ujawnił poczucie humoru autorki.
Później uczniowie wzięli udział w konkursie sportowym i baśniowym. Chłopcy odgadywali imiona znanych piłkarzy, a dziewczynki bohaterów baśniowych.
Na końcu p. Wioletta Piasecka odpowiadała na pytania uczniów i rozdawała autografy. Spotkanie dostarczyło wiele pozytywnych wrażeń, a o książki p. Wioletty uczniowie bardzo często pytają w bibliotece.

Post Author: admin