Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Kolejny rok szkolny za nami. Francuski pisarz Wiktor Hugo, powiedział: „Życie składa się z przywitań i pożegnań”. Dla uczniów klasy 8 zakończył się właśnie pewien etap w ich życiu. Wielu z nich pójdzie w swoją stronę, zaczynając nowe życie w wybranej przez siebie szkole średniej.

Z okazji kończącego się roku szkolnego najpierw wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Św. w kościółku św. Jana, a następnie klasa ósma przedstawiła przygotowaną okolicznościową akademię. W części artystycznej uczniowie przedstawili krótki program zakończony prezentacją wykonaną przez wychowawcę klasy, a ukazującą wspomnienia minionych ośmiu lat. W drugiej części złożyli na ręce Dyrekcji i Kadry nauczycielskiej podziękowania za ich życzliwość, która spowodowała, że poczuli się bezpieczniej w naszej szkole, a także za to, że nauczyciele i wychowawcy wprowadzili ich w świat nauki, wpoili idee i pomogli wytyczyć ścieżki, którymi będą mogli podążać do końca życia. Na pamiątkę swojego pobytu w tej placówce uczniowie pozostawili tablo.

Następnie klasa siódma pożegnała swych starszych kolegów wręczając im oskary oraz pamiątkowe kubki. Superoskarami zostali wyróżnieni: Dyrektor Szkoły i Wychowawca klasy VIII.

I wreszcie uroczyste wręczenie świadectw ósmoklasistom , świadectw z wyróżnieniem uczniom klas IV – VII oraz nagród wyróżnionym uczniom klas I – III, nagród laureatom konkursów przedmiotowych oraz pucharów za osiągniecia sportowe.

Sekretarz Gminy Grzegorz Burkot wręczył uczniom naszej szkoły puchar za zwycięstwo w rywalizacji sportowej w gminie za rok szkolny 2018/2019.

Post Author: admin