Żegnaj szkoło czyli zakończenie roku szkolnego w czasach pandemii

Rok szkolny 2019/2020 oficjalnie dobiegł końca. Pandemia koronawirusa spowodowała, że miniony rok szkolny był wyjątkowy dla uczniów. Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję o ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty od dnia 12 marca do 28 czerwca 2020 r. Przez ostatnich kilka miesięcy uczniowie zamiast w szkolnych ławkach, zasiadali przed monitorami komputerów i w ten sposób kontynuowali naukę i zaliczali kolejne przedmioty w ramach tzw. zdalnej szkoły albo kształcenia online.

Tegoroczne rozdanie świadectw nie przypominało jednak tego, do którego przywykli uczniowie oraz nauczyciele. Uczniowie cieszyli się tą chwilą w klasach, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Każda z klas została zaproszona  na uzgodnioną godzinę.

Jako pierwsi otrzymali świadectwa uczniowie klasy ósmej. Oprócz tego wychowawczyni wręczyła im pamiątkowe kubki oraz tradycyjne „Oscary”. Przedstawiciele klasy wręczyli Pani Dyrektor pamiątkowe tablo. Życzymy im dostania się do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Następnie w odstępach półgodzinnych świadectwa otrzymywali uczniowie pozostałych klas.

W tym roku szkolnym dużo więcej uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Mamy nadzieję, że w następnych latach je utrzymają (tego im życzymy). Ponadto wszystkim rodzinom zostały wręczone podziękowania za trud włożony w zdalne nauczanie.

Post Author: Zdzisław Urbanik